هیچ‌كس نیاز ندارد هر روز تمام خبرهای دنیا را بخواند، بلكه هر كسی بسته به علاقه، شغل، یا وظیفه‌ای كه دارد فقط بعضی از خبرها را می‌خواند. برای این منظور به یك ابزار گردآوری احتیاج داریم كه بتواند به طور خودكار به سراغ سایت‌هایی برود كه به اشتراك آنها درآمده‌ایم.ابزارهای گردآوری در بازار و اینترنت فراوان یافت می‌شود، هم رایگان و هم غیررایگان، هم مستقل و هم الحاقی (از جمله NEWSGATOR كه برای OUTLOOK 2003 طراحی شده است). یكی از این برنامه‌هاFEEDDEMON نام دارد. این برنامه، یكی از ابزارهای گردآوری اخبار است كه به صورت مستقل كار می‌كند و غیررایگان است.
برنامه‌هایی که برای جمع آوری خبرها وجود دارند عبارتند از :
SHARPREADER :این برنامه رایگان است و ظاهری شبیه به OUTLOOK EXPRESS دارد. به راحتی می‌توان با آن در اینترنت گشت زد، یعنی به عنوان مرورگر نیز قابل استفاده است. WWW.SHARPREADER.COM
NEWSGATOR :برنامه‌ای الحاقی كه داخل MICROSOFT OUTLOOK می‌نشیند و امكان مشاهده نامه‌ها و خبرهای پست‌شده را به طور همزمان برای شما فراهم می‌سازد. WWW.NEWSGATOR.COM
BLOGLINES :روی وب كار می‌كند. پس بنابراین رابط كاربری آن خیلی آزاردهنده است. ولی خوبی آن این است كه از هر كجای دنیا و با هر كامپیوتری می‌توانید به خبرهای خود دست پیدا كنید. WWW.BLOGLINES.COM


از آنجا كه برنامه گردآوری خبر به تمام اطلاعات دسترسی دارد، این امكان فراهم است كه در میان آنها جستجو كرده و آن چه را شما خواسته‌اید برایتان بیاورد.

نحوه استفاده از RSS ذوب آهن  
برای اینکه اولین تجربه استفاده از RSS را داشته باشید ما شما را قدم به قدم راهنمایی می کنیم تا شما هم به جمع استفاده کنندگان RSS بپیوندید . در این آموزش ما از یک RSS READER آنلاین استفاده خواهیم کرد .
1- در این مرحله شما نیاز به یک اکانت جیمیل دارید تا بتوانید از GOOGLE READER استفاده کنید . به صفحه اصلی گوگل بروید و SIGN IN کنید تا گوگل ، شما را شناسایی کند . سپس بر روی لینک Reader در بالای صفحه کلیک کنید تا وارد صفحه RSS READER گوگل شوید .
2- RSS هر سایت با نمایش یک لینک در سایت نشان داده شده است . یکی از آدرس های RSS ذوب آهن را کپی نمایید به عنوان مثال http://www.esfahansteel.ir/rss1_newcms/rss1.php.
3- حالا در صفحه GOOGLE READER ، در قسمت Add a subscription کلیک و آدرس مورد نظر را وارد نمایید . گوگل با استفاده از آدرس معرفی شده ، آخرین پستهای سایت مذکور را به شما نمایش می دهد.
شما یک RSS را با موفقیت به GOOGLE READER خود اضافه کردید . برای سایر سایت ها نیز می توانید عمل فوق را تکرار کنید.

حذف یک RSS :
برای حذف کردن یک RSS از لیست RSS های خود در GOOGLE READER ، آدرس RSS مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه UNSUBSCRIBE را کلیک کنید تا این لینک از لیست RSS های شما حذف گردد.

از طریق مرورگر های مختلف و تلفن همراه نیز می توان آدرس Rss وب سایت ها را اضافه نموده و لیست آخرین اخبار را در یافت نمایید ، توجه داشته باشید که در صورت استفاده از تلفن همراه نیز باید به اینترنت متصل باشید . راهنمای استفاده از مرورگر های مختلف و تلفن های همراه در ذیل وجود دارد :

 ۱. راهنمای استفاده از اینترنت اکسپلورر 7.0 و 8.0 ( Internet Explorer 7.0 , 8.0 )
 ۲. راهنمای استفاده از فایر فاکس ( Mozilla Firefox )
 ۳. راهنمای استفاده از تلفن همراه نوکیا ( Nokia )
 ۴. راهنمای استفاده از تلفن همراه سامسونگ ( Samsung )
 ۵. راهنمای استفاده از تلفن همراه سونی اریکسون ( Sony Ericsson )