لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۶/۰۳/۲۰

معاون بازاريابي و فروش شركت اعلام كرد :

استقبال بازارهاي جهاني از محصولات ذوب آهن اصفهان

یکی از راهبردهای مهم در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و ارزش آفرینی ،توجه به توسعه صادرات غیرنفتی است . در این راستا صنعت فولاد به عنوان یکی از اهرم های موثر در صحنه اقتصاد داخلی و بین المللی همواره زبانزد بوده است. ذوب آهن اصفهان صنعت ریشه دار ایران اسلامی نیز از طریق برند معتبر " با اطمینان بسازید " از گذشته های دور تاکنون با رصد هوشمندانه ، بازارهای صادراتی را در نوردیده و عملکرد بسیار مطلوبی را ثبت نموده است . کم و کیف مباحث مرتبط با صادرات در ذوب آهن اصفهان را دکتر احسان دشتیانه معاون بازاریابی و فروش شرکت در گفتگو با هفته نامه آتشکار تحلیل نمود که مشروح آن را می خوانید :

دكتر دشتيانه گفت : اهميت صادرات و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادي کشورها همواره به عنوان يکي از موضوع هاي مهم اقتصادي مطرح است .گسترش صادرات سهيم شدن در بازار كار ساير كشورها و همچنين افزايش ارزآوري را در پي دارد . به دليل حضور در بازارهاي جهاني و حضور رقباي جهاني، كيفيتالزاماً ارتقاء مي يابدو همچنين همراه با صادرات محصولات ، فرهنگ نيز به صورت پنهان صادر مي شود .

رشد اقتصادی جهان متکی به تجارت بین‌الملل است

وي در خصوص سياست هاي دولت و توجه به مقوله صادرات افزود : رشد اقتصادی جهان بیش از آنکه مدیون تولید باشد متکی به تجارت بین‌الملل است. در چند دهه گذشتههمگام با روند پیشی گرفتن تجارت جهانی از تولید جهانی ، مشاهده می‌شود کشورهایی که در این دوره موفق به تسریع آهنگ رشد اقتصادی خود شده اند و توانستند شاخص‌های اقتصادی را نسبت به متوسط رشد جهانی بهبود ببخشند (کشورهایی مانند کره‌جنوبی، چین، مالزی، سنگاپور،‌ترکیه و...) با درک درستی از اهمیت توسعه تجارت و توسعه روابط بین‌الملل به عنوان پیش نیاز توسعه صنعتی و اقتصادی در این خصوص اقدامات اساسی به عمل آورده‌اند .

قطار توليد بر ريل هاي توسعه اقتصادي كشورها آهنگ رشد سريع تري يافته است

معاون بازاريابي و فروش شركت ادامه داد : این کشورها با درک درست از تحولات جهانی ، سیاست‌های رشد اقتصادی خود را بر پایه استراتژی پیوند به اقتصاد جهانی بنا نهادند و موجب تحرک و برونگرایی بنگاه‌های اقتصادی خود شده‌اند . بدین‌ترتیب صادرات و واردات به منزله ریل‌های توسعه شبکه اقتصادی کشورها گسترش یافته تا قطار تولید بتواند بر روی آن راحت‌تر ، سریع‌تر و به نقاط بیشتری حرکت کند. در کشور ما نیز رویکرد توسعه صادرات به عنوان نگرش جدیدتری به توسعه اقتصادی همزمان با تدوین اولین برنامه توسعه اقتصادی کشور جایگزین سیاست « جایگزینی واردات » گردید.

دكتر دشتيانه تصريح كرد : مقوله جایگزینی واردات ریشه در سیاست‌هایی چون حمایت بی‌دریغ از صنایع داخلی و نیل به خودکفایی داشت . بیش از نیم قرن (از اوايل قرن بیستم تا اوايل دهه 60) جهان درگیر ستیز تعرفه‌ای کشورها برای حفظ بازارهای داخلی و حمایت از صنایع داخلی بود اما با آشکار شدن معایب این سیاست و نزدیک شدن اقتصاد‌های بزرگ دنیا به یکدیگر در قالب معاهده گات، سنگ بنای اول سازمان تجارت جهانی، دوره جدیدی در تجارت بین‌المللی آغاز شد و کشورهای پیشرو با درک درست از زمان و موقعیت، سیاست توسعه صادرات را در پیش گرفتند. ما البته با تأخیری 30-20 ساله از جایگزینی واردات به توسعه صادرات  و آن هم نه به‌طور کاملپرداختیم . گرچه این‌گذار حرکت مثبتی برای خروج از موقعیت نامطلوب اقتصادی بود اما در همان زمان هم دنیای پیشرفته از توسعه صادرات به «جایگزینی صادرات» و از جایگزینی صادرات به «توسعه تجارت» رسیده بود .

توجه به جهش صادرات غیرنفتی به‌عنوان محرک تولید ملی

وي اضافه كرد : برنامه ششم توسعه شاید آخرین فرصت برای تامین ، تحقق اهداف و سیاست‌های پیش‌بینی شده در سند چشم‌انداز1404باشد. یکی از مهم‌ترین سیاست‌هایی که از برنامه سوم توسعه به آن نگاه مناسب شد ، جهش صادرات غیرنفتی به‌عنوان محرک تولید ملی از طریق تحقق برخی از الزامات درونی و بیرونی بود و با اقدامات و تلاش‌هایی که انجام شد ، صادرات غیرنفتی هدف‌گذاری و در قالب شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور، فرماندهی واحد آن شکل گرفت.

اقتصاد مقاومتي بر محور قرار گرفتن صادرات توجه دارد

معاون بازاريابي و فروش گفت :این روند در برنامه چهارم توسعه با تنفیذ احکام مربوط به صادرات و شورای‌عالی آن استمرار یافت ، اما در برنامه پنجم توسعه بنا به دلایل نامعلوم از احکام برنامه حذف شد و در واقع زیر ساخت حمایتی و فرماندهی واحد صادرات با حذف ردیف بودجه اختصاصی جوایز و مشوق‌های صادراتی که از سال 1381 مستمر بود و نیز حذف حکم تشکیل جلسات شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور از برنامه میان مدت توسعه‌ای کشور که داری ضمانت اجرایی قانونی بود ، ملغی شد . البته این سوال کماکان از ارکان برنامه‌ریزی کشور وجود دارد که اگر در روند هدف‌گذاری و سیاست‌گذاری کلان کشور قرار است صادرات غیرنفتی به‌عنوان یکی از ارکان اقتصاد ملی عمل کرده و به تحقق هدف کاهش اتکا به درآمدهای نفتی و اهداف سند چشم‌انداز 1404 کمک کند به چه دلیل در جریان برنامه‌ریزی‌های میان مدت با افت و خیزهای غیرکارشناسی و بعضا سلیقه‌ای مواجه می‌شود. شاید در کمتر مجموعه‌ای از سیاست‌های کلان کشور به اندازه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر محور قرار گرفتن صادرات در بسیاری از بخش‌های اقتصادی تاکید شده است ، بنابراین بر همین اساس و با توجه به ضرورت تکمیل زنجیره سیاست‌ها و برنامه‌های کلان کشور برای نیل به اهداف پیش روی سند چشم‌انداز لازم است دو الزام اساسی برای توسعه صادرات غیرنفتی یعنی ردیف اختصاصی بودجه و حکم تشکیل شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در طول سال‌های برنامه ششم توسعه در قانون مذکور پیش‌بینی شود.طبق برنامه ششم توسعه در سال جاری باید ۲۱.۷ درصد به رشد صادرات غیرنفتی اضافه شود که بر این اساس هدف‌گذاری افزایش صادرات کالا معادل ۵۳.۵ میلیارد دلار خواهد بود .

دكتر دشتيانه در پاسخ به اين سوال كه حجم صادرات ذوب آهن  به چه ميزان است و محصولات به چه كشورهايي صادر مي شودبيان كرد : در سال 95 ميزان صادرات محصولات فولادي شركت حدود 700 هزار تُن بود و به كشورهاي حاشيه خليج فارس و هم مرز با كشور از جمله : عراق ، افغانستان ، امارات ، ارمنستان ، پاكستان ، تركمنستان ، اردن ، عمان ، كويت و كشور سودان صورت گرفته است .

چه عواملي سبب پيچيده شدن فرايند صادرات مي شود و راهكار شما چيست نيز از جمله ساير سوالات بود كه معاون بازاريابي و فروش شركت در پاسخ چنين گفت : به دليل وجود رقباي جهاني در بازارهاي صادراتي ، حضور در اين بازارها ، نيازمند نگرش صادراتي در كليه سطوح شركت است ، عدم اطمينان از آگاهي در ارتباط با ارزش صادرات در اين سطوح ، باعث ايجاد پيچيدگي مي شود . اين موضوع از طريق آموزش و اطلاع رساني قابل كنترل و روايي مي باشد . 

وي در بخشي ديگر از سخنان خود به شناسايي بازارهاي هدف پرداخت و خاطر نشان كرد : بازبيني ساختار حوزه بازاريابي و فروش و ايجاد سرپرستي برند به منظور بهبود و ارتقاء برند و نشان تجاري و همچنين ايجاد سرپرستي هاي بازاريابي داخلي و خارجي با نگاه تخصصي بازار يابي بر اساس مدرنترين ساختار سازماني روز دنيا انجام گرفته است .

دكتر دشتيانه نگاه مديريت كلان شركت ، ركود در بازار داخلي و توانمندي تيم فروش را از جمله عوامل عمده در گسترش صادرات محصولات شركت عنوان كرد .

دكتر دشتيانه در خصوص ورود مجدد به بازارهاي اروپايي گفت :معرفي شركت و جذب مشتريان جديد وحضور در چند نمايشگاه معتبر اروپايي در برنامه كار قرار دارد. شرايط پرداخت ، شرايط حمل و چگونگي استفاده از اعتبارات اسنادي و همچنين به روزرساني اطلاعات كاركنان بازاريابي و صادرات نيز از ديگر نكات تأثيرگذار است. در حال حاضر نسبت به توليد تيرآهن مختص بازارهاي اروپا اقدام و صادرات به اين كشورها آغاز شده است .

ذوب آهن اصفهان در زمره اولين ايجاد كنندگان فروش اينترنتي محصولات

وي در خصوص تنوع بخشي به شيوه هاي فروش نيز گفت :به طور قطع اندازه ذوب آهن و شرايط و نگاه موجود در تركيب سهامداران و همچنين مسئوليت هاي اجتماعي شركت هاي بزرگ ، اجازه نگاه صرفاً اقتصادي را نخواهد داد و چابكي لازم ( مورد نياز بخش خصوصي ) در اين شركت ها به سختي وجود دارد . با اين حال ذوب آهن اصفهان از جمله اولين شركت هايي است كه فروش اينترنتي را راه اندازي نموده و نيز برنامه هايي به منظور تسهيل خريد و دسترسي به محصولات شركت در دست اقدام دارد كه به زودي اعلام مي شود .

معاون بازاريابي و فروش شركت در پايان گفت :برند معتبر ذوب آهن اصفهان ، صادرات يك ميليون تني را در سال 96 هدف قرار داده است .