لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۶/۰۱/۱۵

تاكيد مهندس صادقي در ديدار نوروزي با مسئولين و كاركنان شركت :

چشم انداز نويد بخش ذوب آهن اصفهان در سال 96

جمعي از مسئولين و كاركنان معاونت هاي هفتگانه شركت ،  پيمانكاران و مسئولين شركت هاي تابعه ، فرماندهان ومسئولين بسيج شركت و همچنين فرمانده بسيج ناحيه لنجان به اتفاق جانشين فرماندهي و نماينده ولي فقيه در اين ناحيه در روز 14 فروردين ماه سال 96 و طبق برنامه ريزي انجام گرفته در ديدار نوروزي  با مهندس صادقي مدير عامل شركت حضور يافتند . 

در اين ديدار كه به همت مديريت روابط عمومي در محل سالن موزه شركت انجام گرفت ، مهندس صادقي ضمن تبريك حلول سال 96 و آرزوي موفقيت براي تمامي كاركنان شركت ، پيمانكاران و خانواده هاي آنان ، با مرور برنامه هاي اصلي شركت در سال 95  ، به شرح اهداف و برنامه هاي ذوب آهن در سال 96 پرداخت .

 وي در ابتداي سخنان خود با اشاره به نامگذاري سال 96 با عنوان اقتصاد مقاومتي ، توليد و اشتغال توسط رهبر معظم انقلاب ، گفت : تاكيدات معظم له و تجربيات ساليان گذشته نشان مي دهد كه براي پيشرفت هيچ راهي جز اتكاء توانايي هاي داخلي نداريم همچنان كه كشورهاي پيشرفته نيز همين مسير را طي نموده اند . بر اين اساس ذوب آهن اصفهان براي بازگشت به جايگاه اصلي خود در صنعت فولاد كشور بايد بر امكانات و توان كاركنان خود متكي باشد.

مديرعامل شركت افزود : ذوب آهن اصفهان از چنان جايگاهي برخوردار است كه كاركنان آن هيچ گاه تعصب و علاقه به آن را از دست نمي دهند و اينجانب نيز به همين جهت براي دومين بار به اين شركت آمدم و با كمك همكاران و با به كار گيري همه امكانات و سرمايه هاي شركت سعي خواهيم كرد كه ذوب آهن را به شأن و جايگاه واقعي و شايسته آن برگردانيم.

مهندس صادقي با اشاره به شرايط عمومي ذوب آهن در سال 95 يادآور شد : سال قبل با تمام مشكلات و سختي ها موفق شديم اغلب تعهدات خود را انجام دهيم . در سال گذشته با اقدامات مختلف ،‌شرايط شركت رو به بهبود قرار گرفت و زيان شركت كاهش يافت.

 مديرعامل ذوب آهن با تحليل شرايط شركت و ارتباط آن با شرايط عمومي اقتصادي كشور ، اقتصاد جهاني و به ويژه بازار فولاد ،  افزود : مشكلات ذوب آهن به طور عمده ناشي از شرايط بيروني است و عدم تحقق اهداف اصلي آن در سال 95 نيز تا حدي مرتبط با بازار مصرف فولاد در داخل و خارج كشور و همچنين گران شدن زغال سنگ در داخل و خارج كشور بود . در اين زمينه مشكلات كوره بلند و كاهش توليد شركت نسبت به اهداف تعيين شده را نيز نبايد فراموش كرد .

وي با اشاره به برنامه هاي شركت در سال 96 و تاكيد بر اقتصادي شدن فعاليت هاي ذوب آهن ، ابراز اميدواري نمود كه در سه ماهه اول سال جاري زيان دهي شركت  به پايان برسد .

مهندس صادقي در ادامه اهم اهداف و برنامه هاي سال 96 شركت مبتني بر فعاليت هاي سال 95 را به شرح زير بيان نمود :

 1. كاهش مصرف كك و اتمام پروژه تزريق پودر ذغال
 2. كاهش درصد استفاده از زغال سنگ خارجي
 3. بالا بردن عيار سنگ آهن مورد استفاده در كوره بلند
 4. حفظ توليد و افزايش تنوع محصول
 5. راه اندازي مجدد كوره بلند شماره 1 براي توليد و صادرات 500 هزار تن چدن با توجه به افزايش قيمت جهاني چدن و بر اساس تفاهم نامه منعقد شده .
 6. جذب حمايت هاي دولتي و افزايش مجدد سرمايه شركت به منظور كاهش حجم بدهي هاي شركت
 7. اجراي پروژه كاهش HMR  
 8. افزايش صادارت شركت با توجه به ضعف بازار داخلي
 9. اجراي برنامه هاي فروش دارايي هاي شركت به منظور پرداخت بدهي ها
 10. اولويت بندي پروژه هاي توسعه و تاكيد بر انجام و اتمام  پروژه هاي اصلي
 11. تحول در ساختار سازماني شركت به منظور استفاده بهينه از منابع انساني
 12. اجراي صرفه جويي در تمام زمينه ها
 13. تشكيل كميته راهبري  شركت

مهندس صادقي در ادامه با اشاره به اقدامات شركت در جهت پرداخت بدهي ها گفت : خوشبختانه بخشي از بدهي هاي شركت با بدهي هاي دولت به سازمان تامين اجتماعي تهاتر شد و با پي گيري ساير اقدامات ، مي توان برخي از مشكلات را رفع نمود .

وي چشم انداز سال 96 را بسيار اميد بخش توصيف نمود و گفت : خوشبختانه قيمت هاي جهاني محصولات فولادي بهبود يافته و تثبيت شده است . البته بازار داخلي با ركود مواجه است اما با تاكيد بر صادرات مي توان شرايط را مديريت كرد ضمن اينكه بازار داخلي نيز همواره در ركود باقي نخواهد ماند .

مديرعامل ذوب آهن ضمن تقدير از همبستگي به وجود آمده در بين كاركنان براي رفع مشكلات ذوب آهن گفت : تلاشگران اين مجتمع عظيم صنعتي بايد در سال جديد با توجه به مشكلات مالي و نقدينگي ، همچنان صرفه جويي را در اولويت هاي كاري خود قرار دهند و از جمله در انجام فعاليت هاي مختلف ، مطابق اقتصاد مقاومتي ، بايد بر توان داخلي تاكيد نمود تا هم هزينه ها كاهش يابد و هم از منابع انساني استفاده بهينه تري صورت گيرد .

مهندس صادقي در بخشي از سخنان خود بر فعاليت هاي فرهنگي و ورزشي نيز تاكيد نمود و گفت : اميدوارم باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن در فعاليت هاي خود بيش از گذشته موفق باشد تا شاهد تاثيرات مثبت بيش از پيش آن بر روحيه كاركنان باشيم چرا كه موفقيت هاي ورزشي در عرصه هاي داخلي و خارجي موجب غرور و افتخار كاركنان مي شود كه بسيار ارزشمند و قابل توجه  است  .

 
موضوع
نام و نام خانوادگی
آدرس پست الکترونیک شما
آدرس پست الکترونیک گیرنده