۱۳۹۲/۰۳/۰۱

 

در آستانه ميلاد فرخنده و مسعود مولود كعبه حضرت علي (ع) ،اولین گردهمایی بزرگ مدیران رده های مقاومت بسیج وزارت صنعت ، معدن و تجارت پس از ادغام دو وزارت خانه ، با عنوان ( بسیج پیشگام در حماسه) و با حضور جمعی از مسئولین وزارت خانه ومديران صنایع مرتبط به مدت دو روز در ذوب آهن اصفهان برگزار شد .

 در این گردهمایی دکتر موحد قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن تبریک میلاد فرخنده و مسعود مولای متقیان علی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره فتح خرمشهر طی سخنانی ، حضرت علی (ع) را انسان کامل و اسوه نمونه ای از فضائل الهي و انسانی ذکر نمود و گفت : با بهره گیری از این انسان کامل با همه زیبایی هایش می توان به سمت تعادل و توازن پیش رفت . معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت، ایثار و شجاعت و شهادت در دوران مقدس و شخصیت حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری را نمونه بارزي از الگو و سیره حضرت علی (ع) دانست و تصریح نمود : بسیجیان عزیز نیز با حضور موثر و فعال و با نشاط خود باید همانند دوران دفاع مقدس ، در جنگ اقتصادی نیز پیشگام و پیرو سیره مولای متقیان علی (ع) می باشد .

وی ضرورت آشنایی و بصیرت کامل نسبت به توطئه های دشمن در عرصه های گوناگون را بیان کرد و گفت : بسیاری از موفقیت های دوران دفاع مقدس ناشی از استقامت می باشد و هم اکنون نیز باید با همه وجود در مقابل هجمه های سیاسی  و  اقتصادی دشمن استقامت نمود تا بتوان با بهره گیری از الگوی کامل اسلامی ، در بحث عدالت و پیشرفت الگو بود .

دکتر موحد گفت : تحریم ها و فشارهای دشمن باعث آزاد سازی نیرو و شکوفایی استعدادهای ملت بزرگ ایران می شود و با توکل برخدا و تلاش ایثارگرانه بسیجیان می توانیم بر مشکلات پیروز شده و به اهداف خود برسیم .

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی دشمن در سال 91 گفت : در سال گذشته با 50 درصد درآمد نفتی ، کشور اداره شد و 18 میلیون تن کالای اساسی ، ذخیره سازی گردید . وی رشد تولید در سال گذشته را با وجود فشارهای گسترده دشمن ، مثبت ارزیابی کرد و گفت : صادرات صنعتی ما در سال 91 ، به ميزان 30 درصد نسبت به سال پیشین آن رشد داشته است و حرکت به سمت صادرات کالای صنعتی بجای نفت ادامه دارد .

این مقام مسئول اظهار امیدواری نمود در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ، با همت و تلاش بتوانیم شکوفایی اقتصاد ، صنعت کشور را به نحو شایسته دنبال کنیم زیرا به فرمود قرآن کریم «بعد از هر سختی آسانی است» . دکتر موحد معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر افزایش تولید و تجارت با نگاه جهانی و تامین ارز برای کشور ، گفت : با افزایش 12 میلیارد دلار صادرات در سال جاری می توان وابستگی به نفت را کاهش داد و این امر تنها با تفکر بسیجی امکان پذیر است .

با نگاه بسیجی، تولید و صنعت به حرکت در می آید

دکتر سعد محمدی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نبز در اين گردهمایی طی سخنانی ضمن گرامیداشت ایام خجسته میلاد حضرت علی (ع) و فتح خرمشهر، وضعیت تولید ذوب آهن در شرایط فعلی را یادآور شد و گفت : هم اکنون با راه اندازی کامل طرح توازن ظرفیت اين شركت به 6/3 میلیون تن رسیده است و با پیگیری ها و برنامه های صورت گرفته تا پایان سال جاری یک میلیون تن دیگر به ظرفیت ذوب آهن اضافه می شود .

وی با بیان افتخارات ذوب آهن در دوران دفاع مقدس و تقدیم 284 شهید و بیش از 1520 جانباز و آزاده و داشتن 9 هزار بسیجی ، گفت : با تفکر و فرهنگ بسیجی تولید و صنعت را می توان به نحو مطلوب به حرکت درآورد و افزایش تولید داشت .

وی عشق به خوبی ها و ایجاد فضای امید و همدلی را لازمه موفقیت دانست و گفت : در سال جاری برنامه هایی جهت افزایش توليد ذوب آهن، در اختیار گرفتن فولاد زاگرس، میبد و جذب نخبگان دانشگاهی را در دستور کار داریم . دکتر سعد محمدی در پایان گفت : با عشق الهی می توان به همه چیز رسید و فرهنگ و ارزشهاي الهي و انساني در جهان گسترش داد .

حرکت جدی فولاد مبارکه در اقتصاد مقاومتی

دکتر مسعود سمیعی نژاد دیگر سخنران ديگر اين گردهمایی با ارائه مقاله ای تحت عنوان « مدل استراتژی مقاومتی فولاد مبارکه در اقتصاد مقاومتی » گفت : ما امروز شاهد تحقق اهداف و برنامه های فولاد در سایه اقتصاد مقاومتی هستیم و آمادگی داریم این مدل را به سایر صنایع نیز انتقال دهیم . دکتر سمیعی نژاد یاد آورشد : در پرتو اقتصاد مقاومتی هم اکنون رتبه ایران در تولید فولاد از 20 به رتبه 15 بهبود پیدا نموده است و امیدواریم در سال 1395 وابستگی خود را به واردات فولاد به صفر برسانیم .

وی ارتقای فرهنگ کار و بهره وری را یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی ذکر نمود و گفت : با بهره گیری از اقتصاد مقاومتی هر روز شاهد رشد تولید و سودآوری بیشتر فولاد مبارکه هستیم .

بسیجیان بازوان توانمند مدیران هستند

فرمانده مرکز بسیج وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ايتداي گردهمایی مذكور گفت : باید افتخار نمود كه هم اكنون در سطوح مختلف مدیریتی بسیاری از بسیجیان مشغول انجام وظیفه هستند .

وی نقش بسیج در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را یادآور شد و گفت : بسیجیان بازوان توانمند ، مدیران در عرصه های مختلف هستند و باید همچنان در این عرصه ها پیشگام باشند .

وی بصیرت افزایی ، توجه به حلقه های صالحین را مورد تاکید قرار داد و گفت : بسیج در شورای فرهنگی هر سازمان مانند وزارت خانه حرف اول را می زند .

در پايان اين گردهمايي از دكتر سعد محمدي مدير عامل ذوب آهن اصفهان و دكتر سميعي نژاد مدير عامل فولاد مباركه بخاطر تلاش  در جهت پيشرفت فعاليت هاي بسيج تجليل به عمل آمد.