۱۳۹۷/۱۰/۱۷

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در بازدید از غرفه ذوب آهن :

تدابیر لازم برای تامین سنگ آهن درشت دانه مورد نیاز ذوب آهن اندیشیده می شود

دکترجعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ، از غرفه  ذوب آهن اصفهان در اولین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران بازدید نمود وبا توضیحات مهندس تولائیان معاون بهره برداری این شرکت در جریان توانمندی های ذوب آهن در حوزه بومی سازی و محصولات جدید این شرکت قرار گرفت .  

دکتر سرقینی در گفتگو با خبرنگارما ، به اقدامات و تلاش های صورت گرفته در خصوص حل مشکل مواد اولیه ذوب آهن اشاره نمود و گفت : ذوب آهن اصفهان باید بتواند با تمام ظرفیت خود تولید کند ، و بدین منظور اقدامات خوبی در حال انجام است تا سنگ  درشت دانه مورد نیاز این شرکت تامین گردد . 

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت خاطر نشان کرد: همجواری معادن با ذوب آهن در گذشته وجود داشت که اقدام اصولی و خوبی بود اما عمدتاً در دهه ۸۰ معادن از این کارخانه عظیم جدا شدند و این سبب شد که ذوب آهن برای تامین مواد اولیه با چالش همراه شود اما با رویکرد جدید این مشکل برطرف می شود تا اولین فولاد ساز کشور مشکل تامین مواد اولیه نداشته باشد و بتواند به دوران شکوفایی باز گردد.

وی در پایان گفت : مقرر است مصوبه ای از دولت اخذ شود که بر اساس آن به صورت ویژه تامین سنگ آهن برای ذوب آهن اصفهان انجام می شود .