۱۳۹۷/۰۷/۱۱

قائم مقام معاونت ساخت و توسعه راه آهن ، بنادر و فرودگاه هاي كشور :

محصولات ريل مورد نياز كشور از ذوب آهن اصفهان تامين مي شود

توليد ريل توسط اين شركت از موفقيت هاي بزرگ اخير صنعت کشور است

 

مهندس عباس خطيبي انفرادي قائم مقام معاونت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه هاي كشور وابسته به وزارت راه و شهرسازي همراه با نمايندگان قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء(ص) و جمعي از مديران و كارشناسان وزارت راه و شهرسازي در روز دوشنبه نهم مهرماه سال جاري ضمن بازديد از خط توليد ریل  ذوب آهن اصفهان ، با مهندس يزدي زاده مدير عامل و ديگر مسئولين اين شركت ديدار و گفتگو نمودند.

مهندس عباس خطيبي در اين ديدار با ابراز خرسندی از همکاری های مشترك و تاريخي ذوب آهن اصفهان و وزارت راه و شهرسازي و نياز خطوط ريلي کشور به ريل توليدي ذوب آهن اصفهان يادآور شد : ذوب آهن اصفهان قابليت ها و توانمندي هاي خوبي داشته و توليد ريل توسط اين شركت از موفقيت هاي بزرگ اخير صنعت کشور است و حضور وزارت راه و شهرسازي براي خريد محصولات ريلي آغاز راه گسترش ارتباطات دوجانبه بوده و راه و شهرسازي كشور نیز به لحاظ مصرف بالاي محصولات فولادي در پروژه هاي مختلف راه آهن خريدار ديگر محصولات اين شركت بوده ولازم است اين ارتباط بيشتر از گذشته شود. وي با اشاره به بازديد خود و هيات همراه از ذوب آهن اصفهان افزود: از آغاز اقدامات مربوط به توليد ريل در ذوب آهن اصفهان ، راه آهن كشور به عنوان متقاضي محصولات ريلي ، پيگير توليد و تست موفقيت آميز اين محصولات بر اساس استانداردهاي جهاني بوده و خوشبختانه هم اکنون اين امر محقق شده است . وی افزود : در بازديد فعلي خود از مراحل تهيه شمش و تست هاي لازم بر روي محصولات ريلي در خط توليد ذوب آهن به اطمينان بيشتر رسيديم و اميداست  قدم هاي بعدي با سرعت بيشتر دنبال شود .

مهندس عباس خطيبي همچنین در گفتگو با خبرنگار آتشکار گفت : با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر حمايت از توليد ريل ملي و استفاده از كالاهاي ايراني و شعار سال جاري در تلاش هستيم كه وظيفه خود را در اين زمينه محقق نماییم.

وي افزود : اين بازديد پيرو دو جلسه اخیر با مسئولين ذوب آهن در تهران بوده که در اين جلسات قرار شد ذوب آهن اصفهان ضمن شرکت در مناقصات تامين و خريد ريل توسط راه آهن ، براساس اجرای تفاهمنامه سه جانبه بين شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، ذوب آهن اصفهان و قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء(ص) ، ريل مورد نياز پروژه چابهار- سرخس و ميانه – تبريز نیز از این شرکت خريداري شود. وي افزود برنامه ريزي شده است كه تا پایان ماه جاری جزئيات اين مناقصات و تفاهمنامه قطعي و اعلام گردد.

در ادامه اين بازديد محمد رضا رحماني نماينده قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء(ص)  وپیمانکار ساخت وسازهای ریلی نيز ضمن ابراز رضایت از تولید ریل ملی،  بر تهيه و استفاده از محصولات ريلي ذوب آهن اصفهان  براساس درخواست کارفرما در پروژه هاي در حال اجرا تاكيد نمود و گفت : نگاه ما به اين موضوع بلند مدت و فراتر از شرايط موجود است.        

در ابتداي اين بازديد مهندس يزدي زاده مدير عامل ذوب آهن اصفهان  نیز طی سخنانی با اشاره اهم دستاوردهای ذوب آهن اصفهان در نیم قرن گذشته و اقدامات توليدي اخير بویژه مراحل موفقيت آميز توليد ريل ملی  را تشریح نمود و يادآور شد : ازآنجا كه مهندس خطيبي و برادران قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء (ص)در يك  پروژه و سازمان استراتژيك مشغول خدمت هستند؛ ذوب آهن اصفهان نيز با اقدامات استراتژيك خود از جمله تامين انواع ريل مورد نياز به کمك آنها پرداخته است .

وي با اشاره به توليد انواع محصولات جديد در ذوب آهن اصفهان به توليد ريل U33 ،UIC60  و توليد بيم بلانك و تيرآهن H30 گفت:ذوب آهن اصفهان در صدد توليد محصولات فولادي با كاربرد صنعتي و توليد مقاطعي است كه از توان ديگر شركت ها خارج است و در اين راه آماده اجراي پروژه هاي مشترك با راه آهن جمهوري اسلامي ايران است.
موضوع
نام و نام خانوادگی
آدرس پست الکترونیک شما
آدرس پست الکترونیک گیرنده