۱۳۹۷/۰۷/۰۲

درسومین روز از هفته دفاع مقدس

آيين با شكوه صبحگاه مشترك نظامي د ر ذوب آهن اصفهان برگزارشد

ذوب آهن اصفهان خط اول جبهه صنعت و نمونه بارز اقتصاد مقاومتي است

همزمان با سومين روز از هفته دفاع مقدس و به منظور يادآوري حماسه های رزمندگان سرافراز و شهدای سالهاي دفاع مقدس و ارج نهادن به فداکاری های شهداي مدافع حرم ، صبحگاه مشترك نظامي همچون سال هاي گذشته با حضور جمعي از مسئولين سیاسی و نظامي استان اصفهان ، شهرستان لنجان ، مديران، بسيجيان وكاركنان و مجاهدان خط اول جبهه صنعت و همچنین جمعي از خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران درمقابل ساختمان توحيد ذوب آهن اصفهان به همت ستاد برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس و محوريت حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان این شرکت برگزار گرديد .

در اين مراسم با شكوه كه صبح روز دوشنبه 2 مهرماه ، مصادف با روز 14محرم ، ماه پيروزي خون بر شمشير وایام اسارت خاندان اهل بیت (ع) در صحرای کربلا برگزار و حال و هواي محرم و عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبداالله الحسين (ع) و ياران باوفايش را داشت پس از قرائت قرآن  و اجرای مراسم مرثیه خوانی  وسینه زنی توسط مداح اهل بیت (ع) وسرود خوان دوران دفاع مقدس حاج حسن خاکسار ، مسئولين ارشد و مقامات نظامي حاضر  ضمن اداي احترام در مقابل تمثال مبارك 286 شهيد دفاع مقدس ذوب آهن اصفهان ، از يگان هاي نمونه  نظامي ، انتظامي و کارگری استان و منطقه شامل : يگان های ویژه و گروهان هاي نمونه حراست،آتش نشانی ، بسيج کارگری ،ورزشی ، علمی و دانشگاهی ، پرستاري  و امداد و نجات ،فضای مجازی بسيج ذوب آهن و همچنین یگانهای نمونه مجتمع دانشگاهی امیرالمؤمنین(ع) نیروی زمینی سپاه ، توپخانه 44 اصفهان، پدافند هوایی مستقر در ذوب آهن ، واحدهای موشکی و زرهی  سنگین لشکر 8 نجف اشرف ، غواص و  موتور سواران ، یگان های نمونه اقوام ایرانی ،پیشمرگان کُرد مسلمان و تیپ فاطمیون  حاضر در جايگاه سان ديدند.

ما درگیر جنگ اقتصادی با دشمنان و در رأس آنها آمریکا هستیم

دراين مراسم با شکوه ، سردار دکتر غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس وعرض تسلیت به مناسبت  شهادت شهدای عملیات تروریستی اخیر در اهواز توسط  ایادی امریکا ، اسراییل و وهابیون آل سعود ، به ذكر خاطراتی  از سال های دفاع مقدس ونقش نيروهاي مختلف در اين مبارزه بي امان و خصوصا نقش  مردم و فرماندهان  معروف اصفهان  و شهرستان لنجان  ازجمله سرداران شهيد حاج حسين خرازي ،حاج احمد كاظمي ، حاج ابراهیم همت ، شاهمرادی ،  قجه ای  و...پرداخت .

سردار جلالی با اشاره به ايثارگري و خلوص نيت رزمندگان اسلام و پیروزی های به دست آمده در دوران دفاع مقدس افزود : درتمامی جنگ های قبلی در ایران و حتی طی جنگ های جهانی اول ودوم که ایران اعلام بی طرفی نمود ودرگیر جنگ هم نشده بود ما خسارات ،تلفات و مقداری از سرزمین خود را از دست دادیم ولی در طی 8 سال دفاع مقدس با تقدیم شهدای پر افتخار وجانبازی عزیزانمان ، وجبی از کشور خود را از دست ندادیم. وی رمز پیروزی های رزمندگان اسلام را تبعیت آنها از اسلام و رهبری و در هم آمیختگی فرهنگ دفاع مقدس با فرهنگ عاشورا ذکر نمود و ارج نهادن به شهدا وگرامیداشت سالگرد دفاع مقدس  درهر سال را به همین دلیل ضروری و واجب دانست. سردار جلالی با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت : هم اکنون ما درگیر جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و این نوع جنگ ، با جنگ نظامی متفاوت بوده ولازم است که مردم و مسئولین با درک درست از این جنگ و احساس کامل آن ،  به مبارزه با دشمن و در رأس آن آمریکا بپردازند.وی افزود مردم در ایام دفاع مقدس با تفکر بسیجی وعاشورایی جنگ را درک کرده وتمام قوا در مقابل دشمن بودند وحتی اجناس کوپنی وسهمیه ای خود را به جبهه تقدیم می کردند . پیروزی بر داعش در عراق و سوریه نیز با همین فرهنگ میسر شد و امروز نیز باید همین روحیه در بین مردم ومسئولین گسترش یابد. وی در ادامه به  شرح توطئه های  اقتصادی دشمن اشاره کرده ونحوه  خنثی سازی و عبور از آن را برشمرد.

ذوب آهن اصفهان همانند زمان جنگ  در شرایط فعلی نیز آماده هرگونه فداکاری درهر نقطه  ازکشور است

در ابتداي اين آیین ویژه ، مهندس منصور یزدی زاده  مدير عامل ذوب آهن اصفهان نیز طی سخنانی ضمن گرامیداشت ياد و خاطره شهداي جنگ تحمیلی،خصوصاً شهدای ذوب آهن گفت : امنیت و استقلال کشورمان همواره مديون  حماسه آفرینی های  رزمندگان، شهدا ، ایثار گران و خانوادهایشان  بوده و از خدا مي خواهيم كه ما را در ايفاي رسالت خود، پاسداري از حرمت خون شهداي انقلاب و پیشرفت درجبهه صنعت وتولید كمك كند. وي يادآور شد : تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم وعزاداری شهدای کربلا راهنما و راهگشای همکاران ذوب آهنی در انجام وظیفه خود در این شرکت به عنوان خط اول جبهه صنعت و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی خواهد بود . وی افزود در سال جاري  وسال آینده مهم ترین هدف شرکت افزایش تولید بوده و به یاری خدا وهمت همکاران  و استفاده کامل از ظرفیت ها جهت تحقق کامل این مهم ، دل مقام معظم رهبری وخانواده های شهدا شاد خواهد شد. مهندس یزدی زاده با اشاره به شرایط موجود وظرفیت های تولید شرکت و نقش ذوب آهن دردوران دفاع مقدس گفت : ذوب آهن اصفهان همانند زمان جنگ  در شرایط فعلی نیز آماده هرگونه فداکاری درهر نقطه  از کشور است.

تجلیل از خانواده های شهيد، جانبازان مدافع وطن و مدافع حرم

در ادامه اين مراسم از خانواده 10 شهيد ، جانبازان مدافع وطن و مدافع حرم و نخبگان علمی، ورزشی  به شرح ذيل تجليل گردید :

 1. خانواده شهيد سلطانی با حضور مهندس بهادر سلطانی همکار ذوب آهنی که پدر و مادرش درسرنگونی هواپیما توسط آمریکا به شهادت رسیدند.
 2. خانواده  شهید ناصر ابراهیمی و فرزند ایشان ( رسول ابراهیمی )که شاغل در ذوب آهن می باشد ، رزمنده دفاع مقدس و شهید مبارزه با مواد مخدر
 3. خانواده شهید سرهنگ محمد مرادی  شهید مدافع حرم با حضور همسر این شهید
 4. خانواده شهيد مدافع حرم ، شهید علیرضا توسلی معروف به ابو حامد ، فرمانده تیپ فاطمیون با حضور همسر شهید
 5. خانواده شهيد مدافع حرم، شهيد محمد حسینی از تیپ فاطمیون با حضور همسر شهید
 6. جانبازسر افراز حاج فتاح فتاحیان از لشکر قمر بنی هاشم  (ع) وهمسنگر شهید شاهمرادی
 7. جانباز سرافراز سعید عسکری فرمانده گردان امام حسن (ع) لشکر قمر بنی هاشم  (ع)
 8. ورزشکار پهلوان حسین کاظمی  صاحب مدال  طلای کشتی در یونان
 9. ورزشکار پهلوان وکارگر بسیجی ذوب آهن اصفهان ،حمید حیدری دارنده مدال طلای جهانی
 10. برادر بسیجی ، مهندس جواد نور محمدی نخبه کارگری ذوب آهن اصفهان
 11. خانواده شهید پویا ایزدی اولین شهید مدافع حرم شهرستان لنجان    

رژه ویژه یگان های نظامی ، انتظامی و واحدهای نمونه

در پايان اين مراسم، واحدها و يگان هاي نمونه نظامي  وانتظامی از سپاه پاسداران، بسيج ، ارتش و نیروی انتظامي استان، ذوب آهن اصفهان و همچنین یگانهای نمونه اقوام ایرانی ، نخبگان علمی ، ورزش هاي رزمي و باستاني ، پرستاري ، كارگري،  آتش نشاني ، غواص،  موتور سواران ،پیشمرگان کُرد مسلمان از استان کردستان ، واحدهای موشکی و زرهی  سنگین لشکر 8 نجف اشرف و پدافند هوایی و ...

از سطح استان ، شهرستان لنجان، ذوب آهن اصفهان و حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان  شرکت  با نظم وترتیب و همراه با مارش نظامی از جلوي جايگاه رژه رفتند .