۱۳۹۷/۰۴/۰۹

قائم‌مقام شرکت راه‌آهن

رفع آخرین وابستگی صنعت ریلی با تلاش ذوب آهن اصفهان

حسین عاشوری قائم‌مقام شرکت راه‌آهن گفت : ما تا به حال تنها در حوزه ریل به کشورهای خارجی وابستگی داشته‌ایم که خوشبختانه این مورد نیز با کمک شرکت ذوب‌آهن حل‌شده است.

وی افزود :در جاهایی که سازنده‌های داخلی امکانات لازم را داشته باشند، از توان آنها استفاده می‌کنیم، همچنان‌که پیش از این نیز همین‌گونه بوده است. ما تنها در بحث تأمین قطعات لکوموتیو است که باید تلاش کنیم زودتر مشکلات را حل کنیم.

با شروع تحریم‌های تازه امریکا علیه ایران، گمانه‌زنی‌ها درباره میزان تاثیرگذاری این اتفاق سیاسی بر حوزه ریلی و واردات قطعات اساسی مربوط به واگن‌های باری و مسافری ایجاد شد.قائم‌مقام شرکت راه‌آهن در این‌باره گفت: اعمال تحریم‌ها در حوزه ریلی موضوع جدیدی نیست.

حسین عاشوری تصریح کرد: تحریم‌ها در حوزه راه‌آهن به دو بخش حمل‌ونقل بین‌المللی یعنی حوزه ترانزیت، واردات و صادرات و همچنین تامین قطعات، لوازم و ماشین‌آلات و تعمیر تقسیم می‌شود.

عاشوری ادامه داد: با توجه به تجربه‌ای که در دوران تحریم‌های گذشته داشته‌ایم آشنایی کاملی با راه‌های برون‌رفت از این موقعیت را داریم و همکارهای خوبی با کشورهای همسایه وابسته به کشورهای اروپایی داریم. بنابراین این تعاملات می‌تواند مشکلات متعدد را رفع ‌و رجوع کند.