۱۳۹۶/۱۱/۲۱

با حضور پهلوان محمد رضا طالقاني

سالن ورزشي كشتي پهلوان هاشم قنبري ذوب آهن اصفهان افتتاح شد

سالن ورزشي كشتي پهلوان هاشم قنبري ذوب آهن اصهان با حضور پهلوان محمد رضا طالقاني رياست اسبق فدراسيون كشتي كشور ، دكتر مجيري رئيس كميته كشتي اصفهان ، جمعي از معاونين؛ مديران و كاركنان ، فرمانده و بسيجيان حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان و جمعي از بازنشستگان و پيشكسوتان ورزش منطقه و ذوب آهن در روز چهارشنبه 18 بهمن ماه سال جاري افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

اين سالن ورزشي توسط قسمت ورزشي حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان ذوب آهن و به منظور تقويت فعاليت هاي ورزشي در سطح شركت ايجاد شده و نام آن نيز به مناسبت تجليل و قدرداني از پهلوانان كشتي ذوب آهن به نام هاشم قنبري انتخاب شده است .

پهلوان هاشم قنبري استخدامي ذوب آهن در سال 1349 و بازنشسته سال 1374 است كه در مديريت مهندسي آبرساني ذوب آهن خدمت كرده است و از پیشکسوتان به نام کشتی کشور می باشد .

پهلوان محمد رضا طالقاني در مراسم افتتاح سالن ورزشي ضمن ستودن این حرکت در ذوب آهن از اين كه نام يكي از پيشكسوتان اين رشته براي آن برگزيده شده تشكر نمود و يادآور شد : پهلوان هاشم قنبري از ورزشكاران نمونه و با اخلاق بوده كه خود 30 سال با او ارتباط و همكاري داشته است .

محمد رضا طالقاني همچنين از مسئولين ذوب آهن درخواست نمود كه امثال هاشم قنبري را براي تداوم فعاليت هاي ورزشي و انتقال تجربياتشان دعوت نمايند  چرا كه وي قهرمان آسيا و 10 سال قهرمان تيم ملي كشتي كشور بوده است .

در اين مراسم دكتر مجيري پيشكسوت ورزش كشتي و رئيس كميته كشتي اصفهان از زحمات و خدمات ورزشي پهلوان طالقاني و هاشم قنبري سخن گفته و از آنان تقدير نمود و خواهان گسترش اين رشته ورزشي در جامعه و در بين جوانان شد .

در پايان اين مراسم هاشم قنبري نيز از تمامي حاضران در مراسم افتتاح سالن ورزشي مذكور تشكر كرده و به علت كمبود وقت و احترام به حاضران از سخنراني خودداري كرد.

در اين مراسم لوح تقدير به مهندس افضلي معاون بهره برداري شركت و كرمي مسئول ورزش بسيج شركت اهداء شد و جمعي از ورزشكاران باستاني و 2 نفر از نوجوانان كشتي گير خانواده ذوب آهن به اجراي برنامه هاي ورزشي خود اقدام نمودند . شايان ذكر است سالن ورزشي مذكور در محوطه آتش نشاني ذوب آهن قرار دارد.